Naposledy...

25. listopadu 2015 v 10:40 | kongamato
Naposledy... devět písmen, které ve mně vzbuzují smutek. Když si ho představím, je to jako náraz do zdi, jako skok do vzduchoprázdna, jako pád do hlubiny.. je to slovo, které má v sobě definitivu, protože něco končí.
Naposledy jsem viděla svého tátu na svojí svatbě. Jen jsem o tom nevěděla. A když o dva měsíce později umřel, tíha NAPOSLEDY na mě dolehla silou bourací koule. Zbývalo tolik věcí, které jsem mu chtěla ukázat, tolik slov, které jsem chtěla říct, ale už neřeknu, protože jsem ho viděla už naposledy.. už nikdy se to nebude opakovat.. nechutně definitivní konec..
Přemýšlím, jestli bych se cítila líp, kdybych to věděla, že je to naposledy, ale dost možná by to bylo mnohem horší.
Rozloučit se s někým o koho nechci přijít a říct si - vidím ho, mluvím s ním, objímám ho.. naposledy, to je myslím oříšek pro všechny. Kdo zažil smrt blízké osoby nebo rozchod s milovaným člověkem, ví, o čem je řeč..
Ale protože každá mince má svůj rub i líc, i slovo naposledy má svoji světlou stránku. Například vzpomínat na to, kdy jste naposledy viděli protivnou kolegyni (kolegu), kdy jste byli naposledy v práci, co vás nebavila ani nenaplňovala, kdy jste si zapálili poslední cigaretu, naposledy se napili alkoholu, naposledy jste se nechali uhodit od tyrana... Myslím že každý si najde nějaké naposledy, na které je hrdý..
Přeju všem, aby je potkávaly jen ty pozitivní NAPOSLEDY a až jednou každý z nás naposledy vydechne, aby na svůj život vzpomínal hlavně s láskou.. :)
Pěkný den :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 higurashi-tym-cikady higurashi-tym-cikady | E-mail | Web | 25. listopadu 2015 v 18:03 | Reagovat

Upřímně moc dobře nechápu, co mají ostatní proti "naposledy" a v čem jim přijde tak jednoznačně depresivní...

2 Hana Hana | Web | 25. listopadu 2015 v 20:38 | Reagovat

Tak mozna mas stesti, ze te nepotkalo to depresivni naposledy, ale jen ty lepsi naposledy 😊 to je hrozne individualni...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama