Oblek

9. listopadu 2015 v 19:47 |  Povídky

Oblek

Zvoní budík. Zbytečně. Stejně jsem vzhůru přesně 5 vteřin předtím, než se ozve.

Ospale se protáhnu a našmátrám zdroj toho protivného zvuku. Konečně ticho! Jsou dvě ráno, musím vstát.

Povinnost volá.

Otevřu skříň. Je to úzká skříň. Jen pro jeden oblek. S žádným jiným se nesnese. Skončil by roztrhaný na kusy na dně skříně.

Na první pohled se zdá, že je skříň prázdná. Ale když do ní světlo dopadá déle, začíná se pomalu vynořovat jako temný stín něco, co připomíná netvora, krčícího se ve tmě.

Ale netvor má většinou jen jedny zuby...

Po chvíli se objeví v celé své kráse. Černý tak, že neodráží ani jediný paprsek světla, pokrytý téměř stovkou malých čelistí s ostrými špičatými zuby, a každá je cení, jako by žila svým vlastním životem.

Tam, kde necení čelisti své děsivé zbraně, je oblek pokryt dlouhými ostny.

Teď jsou v klidu a volně splývají, jakmile však vycítí nebezpečí, napnou se, výhružně se vztyčí a pak běda tomu, kdo je poblíž. Vystřelují jako ostny dikobraza a jedový váček, umístěný na každé špičce, vystřikuje látku, která oslepí a pokud se dostane do krve, ochromí tělo a zároveň zesílí asi desetkrát vnímání bolesti.

Chtěli byste takový oblek? Jen tak ho nekoupíte. Cenou za něj je totiž život.

Buď váš, nebo toho, kdo ho právě vlastní.

A takhle jsem k němu přišla já. Ten, kdo ho měl přede mnou, je mrtev a zapomenut. Já téměř slepá a bez prstů na ruce. Ale s tímhle oblekem mi to nevadí. Když ho obléknu, stávám se jím, vidím ostře jako kočka a cítím pachy na desítky metrů daleko.

Sundat ho násilím bez usmrcení majitele nelze.

Sám se uvolní jen tehdy, co dostane svou dávku krve a adrenalinu a vycítí mé uvolnění po vzrušujícím vítězném boji. Oblékání tohoto obleku je jako vklouznout do těla někoho velkého, silného a mocného. JE TO JAKO DROGA.

TAK, MÁM HO NA SOBĚ. A vyrážím ven. Je tam spousta tvorů, kteří si na mě brousí zuby, a i můj oblek si brousí zuby na ně.

A stovce čelistí nelze nevyhovět...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama