Čekání na věčnost

26. ledna 2016 v 13:52
Čekám.
Musím říct, že když si několikrát za sebou řeknu tohle slovo, za chvilku nevím, co to vlastně říkám a v hlavě mi vytane obraz , jak čupím někde za rohem a říkám pořád dokola za sebou: "ček, ček, ček, ček..."
Což je přesně to, co lidi dělají, když na něco čekají. Většina z nás, když čeká, nic nedělá. A nudí se. Nudíme se ve frontě na úřadě, u doktora, na oběd, v obchodě.. (doplňte si podle svého). Utrácíme svůj drahocenný čas NICNEDĚLÁNÍM. A to ne cílevědomým neděláním, kdy se zcela záměrně válíte v posteli (u vody, u televize, u pc...), ale nicneděláním, které nás zoufale nebaví a svému okolí to dáváme většinou najevo (co tam ta baba tak dlouho dělá? já bych už byl(a) dávno venku..atd.)
Každý z nás dostal nějaký čas, abychom ho strávili tady na Zemi. Tady a teď je pro nás vyhrazena doba, během které máme poznat co nejvíc věcí, pochopit co nejvíc záhad, pomoct co nejvíce lidem.. Máme PROŽÍT svůj život. Čekání ve frontě na cokoli je pro každého nepříjemné, ale dá se využít na četbu knížky, časopisu, napsání sms kamarádce.. Horší je, že někteří lidé tráví svůj život v takové pomyslné frontě. A sedí v ní už tak dlouho, že vlastně už zapomněli, na co čekají. Nejdřív čekali, až půjdou do školy, pak čekali, až budou mít občanku, pak až budou dospělí. Neustále odkládají svůj život na AŽ. A najednou - fronta končí. Co teď? Ale pozor - život je u konce, dočkali se sice, ale s údivem zjistí, že vlastně nežili.
Nerada čekám. A protože nejsem trpělivá, tak nečekám na nic. Když chci něco říct, řeknu to. Když chci někoho obejmout a dát mu pusu, udělám to hned. A tak prostě nečekám. Ani na jaro, ani na léto, ani na podzim - prostě si užívám to, co právě je.
Každý okamžik našeho života totiž stojí za to, aby byl prožitý. Jinak jsme tu myslím zbytečně, tenhle level jsme prostě nezahráli a čeká nás opakování.
Tak hodně štěstí při nečekání!!! Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama