O Vesmířanovi

22. ledna 2016 v 20:41 |  Povídky
Kdysi a kdesi, těžko říct kdy a kde, žil jeden Vesmířan. Obýval jeden celý velký Vesmír, žil na všech jeho planetách i sluncích, ale zároveň nikde. Zažíval historie všech světů v jeho Vesmíru, ale žádné z nich se neúčastnil. Měl všechny vědomosti všech obyvatel, ale nikdy je nepoužil.
Žil a poznával celý svůj svět po dlouhé miliardy let, aspoň podle našeho lidského hlediska to tak dlouho trvalo. A časem i pro něj se stal jeho život jednotvárným a osamělým...
A když už osamění těžce snášel, na radaru jeho energetického vnímání se objevil maličký slabý signál. Zaměřil se na něj, a zjistil, že se ozývá z jiného, vzdáleného vesmíru, z jeho úplně malinké a zanedbatelné části, ve které září žlutá hvězda a signál přichází z třetí v řadě planet, které okolo něj obíhají.
A protože jej lákalo všechno nové a tajemné, rozhodl se rychle.
Obejmul celý svůj obrovský Vesmír, vstřebal ho do sebe a zmenšil se do miniaturní nehmotné kapky energie. pak se přemístil až k naší Zemi. A tam vklouzl do ženy, která očekávala dítě, a usídlil se v duši toho chlapce.
A když se narodil a vyrostl, vydal se hledat zdroj toho signálu, toho volání o pomoc, o pochopení, o lásku a o blízkost... A když ho našel, splnil té dívce všechny sny, protože on jediný mohl. Jeho duše totiž obsahovala celý velký vesmír...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama