Poslední den

4. ledna 2016 v 19:34 | kongamato
Minulý týden jsme byli v kině. A protože se mi ten film moc líbil, přemýšlela jsem, jak o něm napsat a nespoilerovat. A jak je obvyklé v mém ideálním světě, přišlo mi téma týdne Poslední den mého života :)
Ten film se totiž jmenoval Zbrusu nový zákon. Belgický snímek o tom, že Bůh existuje, žije v Bruselu a je to pěkný parchant, mě opravdu dostal. (Takže kdo na něj zavítá, neprohloupí :) ) A souvislost s dnešním tématem? Bůh je totiž takový hajzl, že už to jeho desetiletá dcera nevydrží a aby ho potrestala, rozešle všem lidem na planetě přesný čas jejich smrti. Takže každý ví, kdy přesně zemře, a je jen na něm, jak zbývající čas využije.
Přemýšlela jsem, jak bych se zachovala. Jak bych se vyrovnala s přesným datem své smrti? Naučila bych se hrát konečně na to violoncello? Sebrala bych nejnutnější a jela bych poznávat svět? Naučila se portugalsky? Ale co mi vlastně brání, že to neudělám, ikdyž datum své smrti neznám? Ikdyž nevím, kdy můj poslední den nastane?
Ráda o smrti uvažuju tak, že je to jen přechod na další "level". Když hrajete hru na pc, je vám líto, že skočíte na další úroveň? Asi ne. Takže účelem hry je, abychom si zahráli co nejlíp, abychom nahráli co nejvíc bodů (rozuměj co nejvíc dnů, kdy jsme byli šťastní, co nejvíc chvil, kdy jsme dělali šťastnými naše blízké, co nejvíc krásných rán po úžasných nocích, co nejvíc kouzelných večerů, co nejvíc polibků z lásky, co nejvíc pohlazení, co nejvíc..atd. atd...)
Bohužel nikdo z nás si nepamatuje víc, než tenhle level, a tak je přirozené, že na něm lpíme. Lpíme na svých spoluhráčích a na tom, že hrajeme, protože nic jiného neznáme.
Ale ať se s tím vyrovnáváme jak chceme, já za sebe doufám, že můj poslední den, ať už nastane kdykoli, strávím se svými "spoluhráči". A že moje violoncello bude stát v koutě a moje vnoučata budou mít po krk mých historek z cest, prokládaných portugalskými slovíčky...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vlcek222 vlcek222 | Web | 4. ledna 2016 v 22:21 | Reagovat

Zajímavá myšlenka to s tím levelem... že jde o to nahrát nejvíc bodů... mimochodem, já bych datum své smrti vědět nechtěla... asi bych se zbláznila :O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama