Dvůr Králové nad Labem

5. srpna 2017 v 15:50 | kongamato |  Výletování
Plán navštívit všechny ZOO na našem území nás letos dovedl k výpravě za Safari zážitky ve Dvoře Králové.
Jako nevlastníci auta jsme to sice měli trochu horší s dopravou, ale nakonec se nám podařilo najít šikovný vlakový spoj, s pouhými dvěma přesednutími, a to v Zábřeze a v Pardubicích. Počasí ale bylo trochu nevyzpytatelné, takže se nám podařilo výlet dvakrát odložit, abychom si potom nadávali, že bylo pěkně a mohli jsme klidně jet. Třetí termín jsme tedy už neodkládali a odměnou nám bylo asi 15°C a vytrvalý déšť po celé dopoledne.Nicméně nejsme z cukru a navíc jsme dorazili na místo až před půl 11 a okolo poledního pršet přestalo, takže nám to nakonec vyšlo.
ZOO ve Dvoře Králové nás nadchlo. Nejen pěkným prostředím, spoustou zvířat, ochotných pózovat a častými občerstvovacími místy, ale hlavně atmosférou. Čisté prostředí, všechno opravené, všude lavičky a atrakce pro děti, restaurace a kavárničky.. I v počasí, které nebylo právě ideální, se nám tam moc líbilo. Sice jsme museli hodinu a čtvrt čekat na safari vláček (bylo plno), ale čas se dal dobře využít na safari pro pěší, kde jsme krmili žirafu.

Padesát minut trvající jízda po safari byla zábavná. Projížděli jsme stády antilop, bůvolů a zeber a překvapil nás vysoký žirafí samec, který na nás číhal za stromem a stál asi půl metru od našeho vozidla. Vzhledem k tomu, že (jak poznamenal náš průvodce) žirafa je jako blbec - nebezpečná ze všech stran - nám trochu zatrnulo, ale k žádnému incidentu nedošlo. Ani u lvů, kteří po nakrmení spali jako mimina. Ti nám byli obzvlášť blízcí, pocházejí totiž z Olomouce, odkud si je pamatujeme jako malá lví koťátka. Řidič safari vláčku byl vtipný, pohotový a o každém zvířeti, které jsme zahlédli, věděl něco zajímavého. Protože stáda mají volný pohyb a nikdo neví, která zvířata budou zrovna k vidění, nemůžou průvodní řeč nahrát dopředu, řidiči pak opravdu reagují na to, co právě vidí.


No ale abychom jen nechválili, tak výlet do Dvora Králové vyjde dost draho. Konkrétně pro dva dospělé a dva studenty 630,- Kč, což je zvýhodněné rodinné vstupné(!!!). A jízda safari vláčkem se platí dalšími 60,- Kč za osobu... O jídle nemluvím, to je drahé všude. Takže Safari Dvůr Králové doporučuju, ale chce to naditou peněženku :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama