Září 2017

Motivace

19. září 2017 v 20:20 | kongamato |  Téma týdne
Každý má své důvody, proč jedná, jak jedná.
Někdo zlé, někdo dobré.
Dobré důvody ale někdy vedou ke špatným věcem a naopak zlé nakonec způsobí vznik něčeho dobrého.
Nejlepším důvodem pro mě je, když z toho, co udělám, mám dobrý pocit. Pocit, že jsem to udělala nejlíp, jak jsem mohla. Dala jsem tomu všechno, co jsem měla.
A když vím, že jsem víc udělat nemohla, je mi lehce a na tom, jak to dopadne, zase až tak moc vlastně nesejde..

Yes man

16. září 2017 v 19:12 | kongamato |  Téma týdne
Viděli jste film s Jimem Carry Yes man?
Já ano. Teprve nedávno, ikdyž byl natočený už před 9 lety.
A byla jsem nadšená. Ten film přesně ukazuje, jak se lidi bojí říkat ano.
Ano novým zážitlům.
Ano novým přátelům.
Ano šíleným situacím.
Ano životu.
Každý den se nám můžou naskytnout nové zkušenosti, nové zážitky a nové pocity. Ale bojíme se. Většinou kroku do neznáma, ztráty pohodlí a stereotypu, na který sice všichni nadáváme, ale tvoří kostru našich životů. A co když se ta kostra zhroutí? Jak pak budeme žít?
Vzdát se pohodlí většinou znamená, že zažijeme nějakou legraci. Legraci, které se bojíme, která je v tu chvíli šílená, ale až na ni budeme vzpomínat, budeme se u toho náramně bavit.
A pro začátek se můžeme kouknout třeba na ten film. Protože proč vlastně ne? Usmívající se

Démoni okolo nás

4. září 2017 v 20:52 | kongamato |  Téma týdne
Začalo září. Začala škola, skončily prázdniny.
Chodby a třídy se naplnily žáky a studenty, začalo období každodenních povinností. Nejen pro žáky. I pro nás, učitele.
A tak jsem využila krásného odpoledne a vydala se ven. Jen se svým psem, někam, kde je ticho a nikdo nemluví, kde je aspoň iluze svobody a volnosti.
Cesta k rybníkům je dlouhá, vzduch voněl, ptáci zpívali a slunce se klonilo k západu a když na mě přes džungli porostu mrkla rovná hladina, pohltil mě pocit nesmírného blaha. Šumění stromů, křik volavek a kačen, šplouchání ryb, tvořící na nehybné hladině soustředné kruhy a kromě toho jen moje kroky a šustění trávy, kterou jsme se prodírali, ve mně vytvořily pole klidu a míru, byla jsem lehká jako balónek a žádný problém ańi trápení mě netížilo.
Všudypřítomní démoni našeho světa na mě nemohli.
Když naplníte svou duši a své srdce klidem, nezbyde pro ně žádné místo. Démoni, jako jsou Závist, Zloba, Nenávist, Strach, Škarohlídství, Pomluva nebo další, jsou živení naší energií, kterou jim věnujeme, když proti nim bojujeme. Bude-li naše mysl čistá a plná, démoni námi projdou a nezanechají v nás žádnou stopu, nedokážou nás nijak poznamenat.
Září je nejkrásnější měsíc. A peklo je prázdné. Ale démoni jsou jen tam, kam je sami pustíte. Tak je nechte venku a užijte si září...