Vzpomínky

17. března 2018 v 20:50 | kongamato |  Téma týdne
Paní N. žije ve vzpomínkách. Důchod, na který se těšila, aby se mohla věnovat vnoučatům, jí nepřináší tolik radosti, jak čekala, a tak jediné okamžiky, kdy její obličej září štěstím, jsou ty, kdy mluvi o době, kdy její děti byly malé a ona byla mladá.
Je jisté, že jednou budeme staří všichni. A doba, kdy se něco dělo, kdy náš život byl plný zážitků a radostí, doba, kdy jsme byli mladí a plní života, bude zdrojem našich vzpomínek.
Nicméně za mě bych řekla, že lepší je něco nového plánovat a prožívat, než jen vzpominat. Pár roků navíc přece neznamená zůstat na místě a podlehnout stereotypu a zvyku.
Jednou možná budeme staří. Ale ani nemohoucnost těla by neměla ovládat náš život. Vzpomeňte na Hawkinga, který téměř celý život strávil na vozíku, odkázaný na pomoc přístrojů, ale nepodlehl a i přes svůj žalostný fyzický stav prožil neskutečně bohatý a plný život.
Jednou budeme staří určitě. A tak se starejme, aby až se to stane, abychom měli na co vzpomínat. Naše budoucí vzpomínky si tvoříme sami. Právě teď.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama