Rozum a cit, klapka 3 456.

11. dubna 2018 v 12:37 | kongamato |  Téma týdne
Připadám si jako u natáčení telenovely o x-té epizodě. Hlavní hrdinové řeší otázku starou jako civilizace sama - poslechnout Rozum? Nebo Srdce?
Klapka číslo 3 456.. a bude další a další. Osud před nás neustále staví rozcestníky a nutí nás, abychom se rozhodli, zda poslechneme srdce nebo hlavu.
No, každý tu volbu musí rozhodnout po svém. Každá cesta je správná a dobrá, i kdyby jen pro to, abychom se pro příště poučili.
No, kdybych poslouchala vždy rozum, neměla bych dnes tolik dětí. Možná bych neměla žádné a ani bych se nikdy nevdala. Nepořídila bych si žádné zvíře a rozhodně bych nežila ve svém rodném městě. Přátelila bych se s lidmi, kteří mi prinesou jen nějaký zisk a nikdy bych nepomohla nikomu, aniž bych za to nepřijala protislužbu. Asi bych měla ve svém věku už nějaké vysoké postavení a užívala si bohatství a luxus.
Doufám, že je jasně vidět, ze z tohoto způsobu života se mi zvedá kufr. Miluju svoje děti a nikdy bych je za nic nevyměnila. Ani dalších svých rozhodnutí nelituju, přinesly mi životní zkušenosti a nadhled. Taky své kamarády mám ne kvůli zisku, ale protože mi dělá radost vidět, kolika různými způsoby můžou být lidé praštění.
Za mě je správnou cestou cesta srdce. Ať trnitější, ale dodává mému životu tu pravou šťávu. Nejsem bohatá ani úspěšná, ale jsem šťastná. A o to myslím v životě jde..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 13. dubna 2018 v 13:32 | Reagovat

Tak tak, šťáva je důležitá. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama