Květen 2018

O štěstí

9. května 2018 v 23:20 | kongamato |  Téma týdne
Každý touží po štěstí.
Jistě, někdy lidé touží taky po penězích, ale myslím, že to jen proto, že si myslí, že když budou mít peníze, budou šťastní.
A taky si myslím, že většina lidí odkládá to svoje štěstí na AŽ. Až dodělám školu, až si najdu partnera, až se vdám, až našetřím dost peněz, až budu mít děti, až budou děti velké... AŽ umožňuje naší hlavě netrápit se tím, že nejsme šťastní a svádět ten stav na okolnosti.
Když nejsme šťastní, tak za to někdo nebo něco může.
A my si pak můžeme stěžovat a tvářit se jako svatí trpitelé, protože statečně snášíme to, že nejsme šťastní. Obětujeme se.
Je to ta jednodušší cesta.
Složitější totiž je si přiznat, že za to, že nejsme šťastní, nemůže někdo jiný, někdo cizí, ale my sami.
Vkládáme své osudy a své pocity do rukou jiných a činíme je zodpovědné za to, že necítíme štěstí. A děláme to už tak dlouho, že si neuvědomujeme, že je jen jeden člověk, díky kterému budeme šťastní - JÁ
Ano, někdy je těžké být šťastný. Třeba když nás někdo opustí nebo zklame. Když onemocníme nebo když nám někdo blízký umře. Ale když nás opustí milý nebo milá - no tak co, není jediný na světě a kdyby to byl ten pravý, tak neodejde. Nemoc nebo smrt - to už je jiný kalibr. Ale pokud jsme zdraví a naši milovaní jsou naživu, nemáme v podstatě důvod se cítit nešťastní.
Jsme naživu, můžeme ráno vstát z vlastní postele, jít do práce nebo do školy, mluvit s lidmi, cítit na tváři paprsky slunce nebo kapky deště, dýchat svěží vzduch a necítit bolest - to všechno jsou přece pádné důvody ke štěstí!
Chcete být šťastní?
Tak buďte!
...
Jediní, kdo vám v tom brání, jste vy sami.